Чи є безпечною анестезія під час операції на серці ?
Операція на серці – складний високотехнологічний процес, що вимагає досконалої співпраці команди лікарів – спеціалістів з серцевої хірургії, штучного кровообігу, анестезіології та інтенсивної терапії. Злагодженої роботи медсестринської команди. Всі спеціалісти є досвідченими та завжди працюють як єдина команда. Це головна запорука якісного результату та безпеки пацієнта.
2 .Чи буде боляче ?
Всі хірургічні втручання на серці виконуються в умовах загального знеболення (наркозу). При цьому пацієнт отримує препарати, що викликають сон, знеболюють та сприяють комфортному пробудженню після операції. Тобто, пацієнт ніколи не відчуває й не пам’ятає того що відбувається з ним під час операції.
3. Чи прокинуся я після операції ?
Під час наркозу анестезіолог використовує різні медичні препарати та контролює кількість і тривалість їх введення, з таким розрахунком, щоб забезпечити достатню глибину сну та знеболення, і, в той же час, припининити їхню дію по закінченню хірургічного втручання. Для цього анестезіолог отримує інформацію від спеціальної апаратури, що вимірює глибину наркозу (BIS монітор), інформацію про показники роботи серця (монітор серцевої діяльності – електрокардіограма, частота серцевих скорочень, артеріальний тиск), інформацію про показники дихання (апарат штучної вентиляції легенів). Всі сучасні препарати для проведення анестезії є короткодіючими та швидко припиняють свою дію після закінчення їх введення. Тому, пацієнт, як правило прокидається відразу після закінчення операції.
4. Що зі мною буде відбуватися коли я прокинуся після операції?
Ви прокинетеся вже у відділенні реанімації. Поруч з Вами буде медсестра та лікар реаніматолог. Ми відразу побачимо, коли Ви прокинетеся та повідомимо Вам, що операція закінчилася і у Вас все добре. Ви відчуєте, що в горлі є трубка. Це пристрій, що допомагатиме Вам дихати поки проходить анестезія. Ця трубка є стороннім тілом, тому вона може викликати деякий дискомфорт, але - не більше того. Ми відразу видалимо її, як тільки Ви добре прокинетеся. Поки стоятиме трубка, Ви не зможете говорити, але це тимчасово – мова повернеться як тільки ми видалимо трубку. Головне – не панікувати, й виконувати всі вказівки лікаря.
5 . Чого ще слід очікувати після операції на серці ?
Після операції Ви будете одну-дві доби перебувати у відділенні реанімації. Це відділення в якому цілодобово з Вами працюватиме лікар, медсестра та інший медичний персонал. Тут працює досить багато різноманітної апаратури, яка забезпечує Ваше лікування та слідкує за диханням та роботою серця. Інколи це досить шумно, але це тимчасово.
В ділянці грудини Ви матимете післяопераційну повязку, що закриває рану та декілька трубок що називаються дренажами. З їх допомогою ми бачимо як виділяється рідина з післяопераційної рани. Ці трубки. як правило видаляються на другу добу після операції. Було б неправдою сказати, що зовсім не болітиме, але ви будете отримувати знеболюючі препарати і больові відчуття будуть зведені до мінімуму.
Досить часто після операції на серці пацієнти відчувають спрагу – це наслідок значного відходження сечі й введення різноманітних розчинів. Ви зможете пити воду як тільки видалиться дихальна трубка. За першу добу можна випити близько півтора літри рідини, щоб краще втамувати спрагу до води можна додати сік лимона.
6 . Чи зможу я після операції побачити своїх рідних ?
Так, звичайно, ми відразу повідомимо ваших близьких, що у вас все гаразд, як тільки закінчиться операція й Ви будете вже в реанімації. Після того, як Ви прокинетеся та зможете говорити, ми проведемо Ваших рідних до Вас в палату реанімації й Ви самі скажете, що у вас все добре.
7 . Чи довго треба лежати в ліжку після операції ?
Доведено що рання активізація та поновлення рухової активності сприяють швидшому одужанню. Тому наступного ранку після операції на серці ви зможете сісти в ліжку з допомогою медперсоналу, стати на ноги. Кожного наступного дня об’єм рухової активності збільшується. Через дві доби після переводу до палати хірургічного відділення можна вже вставати з ліжка та з допомогою медперсоналу ходити по палаті.